Układ hamulcowy w samochodach amerykańskich

Pytania i odpowiedzi

 

 

Czym różnią się klocki BENDIX ceramiczne od zwykłych?

 

Dzięki zastosowaniu specjalniej mieszanki z masy ceramicznej odpornej na wysokie temperatury i zbrojącej ją specjalniej włókniny amerykańskie klocki BENDIX CERAMIC podczas ścierania o tarcze hamulcowe pozostawiają cienką powłokę ochronną zarówno na tarczy jak i okładzinie. Powoduje to że klocki nie dość że wolniej się zużywają ale także mniej niszczą tarcze hamulcowe. Stosowanie klocków ceramicznych powoduje też eliminację nieprzyjemnego piszczenia podczas hamowania, a także poprawia estetykę auta z USA szczególnie przy felgach aluminiowych. Klocki ceramiczne nie powodują emisji widocznych zanieczyszczeń podczas ścierania co powoduje że felgi nie są zapylone.

 

Przykłady klocków hamulcowych ceramicznych z oferty Fenix USA Auto parts:

Klocki ceramiczne Premium Bendix

Klocki ceramiczne Premium

 

Klocki ceramiczne, auta USA - llinia jakość / cena

Klocki ceramiczne Bendix do samochodów amerykańskich z linii Jakość / Cena

 

 

Klocki wyjęte z pudełka, płytki ustalające

Klocki ceramiczne z płytkami ustalającymi. Marka "Stop" amerykańskiego koncernu Honeywell.

 

 

 

Jakiej firmy posiadacie Państwo w ofercie tarcze hamulcowe?

Jesteśmy bezpośrednim importerem tarcz i klocków hamulcowych amerykańskiej firmy BENDIX. Firma ta działa w ramach światowego koncernu Honeywell, znanego między innymi z dostarczania podzespołów dla bardzo wymagającej branży lotniczej.

 

Jakie klocki haulcowe pasują do Chrysler Voyager model 2001-2007 na tylną oś?

 

Do tego modelu pasują klocki hamulcowe o symbolu D858. W ofercie mamy klocki hamulcowe firmy BENDIX to tego auta - zobacz. Inne modele, do których pasują te klocki:

  • Dodge Caravan / Grand Caravan model 2001-2007
  • Chrysler Grand Voyager model 2001-2007
  • Chrysler Town&Country model 2001-2007

 

 

Jak dobrać klocki hamuclowe do Chrysler Voyager, model 2001-2007 na przednią oś?

Występują trzy rodzaje klocków do tej wersji: czytaj artykuł.

 

 

Czy warto wybrać klocki "premium"? Czy klocki do samochodów z USA różnią się od klocków europejskich?

 

Samochody amerykańskie są generalnie cięższe i mają większe moce silników niż europejskie. Ich układy hamulcowe muszą być bardziej wydajne. Poniżej przedstawiamy "klasy" klocków Bendix w naszej ofercie - od najwyższej, do najniższej. Najniższa - jest porównywalna ze standardem dla samochodów z Europy.

 

Klocki ceramiczne Bendix Klocki ceramiczne i blaszki ustalające

 

Bendix Ceramic CT-3. Klocki typu premium. Najlepsze w ofercie BENDIX. Zapewniają skuteczniejsze hamowanie, mniejsze zużycie tarcz hamulcowych, nie pylą podczas tarcia, zapewniają całkowicie bezgłośną pracę systemu hamulcowego, odporne na wysokie temperatury, zawierają niezbędne podczas montażu blaszki antydrganiowe.

 

 

Klocki ceramiczne Bendix CQ Klocki ceramiczne Bendix CQ + blaszki ustalające

 

Bendix Ceramic CQ. Klocki ceramiczne wzorowane na okładzinach montowawanych oryginalnie przez producentów aut w USA i spełniające ich wymogi. Zapewniają bezgłośną pracę, brak emisji pyłów powodujących zabrudznenie felg poprzez zwiększoną odporność na wysokie temperatury, dłuższy okres użytkowania. Zawierają niezbędne podczas montażu blaszki antydrganiowe.

 

Klocki hamulcowe Stop Klocki ceramiczne Stop

 

Bendix STOP Ceramic. Klocki ceramiczne STOP posiadają wszystkie parametry wymagane dla klocków ceramicznych przy jednoczesnie dużo nizszej cenie. Zawierają blaszki montażowe. Gwaratują sprawne działanie systemu hamulcowego jak i jego cichą pracę.

 

 

Klocki Bendix Titanium Metallic II Klocki hamulcowe metaliczne Bendix

 

Bendix Titanium Metallic II. Klocki hamulcowe BENDIX TITANIUM dzięki zastosowaniu innowacyjnej powłoki z dodatkiem tytanu (niebieskie paski) zapeniają lepszą efektywność hamowania poprzez skrócenie czasu i drogi hamowania.Dodatkowo zapewniają cichą pracę układu i wszelkie niezbędne elementy montażowe w zestawie.

 

 

Klocki hamulcowe Stop Klocki pół metaliczne Stop

 

 

Bendix Stop Semi-Metallic. Klocki te spełniają wszelkie parametry wymagane od klocków hamulcowych na niezwykle wymagającym rynku USA za rozsądną cenę. Każdy zestaw zawiera wymagane przy montażu blaszki mocujące i antydrganiowe. Gwaratują sprawne działanie systemu hamulcowego jak i jego cichą pracę.

 

 

 

Masz pytanie techniczne dot. samochodów z USA? Zadaj je - wypełnij formularz